Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Starym Brusie

Stary Brus 94 22-244 Stary Brus

1D77EDD27-DA7A-BC1F-AA85-62FD1FBF2113.jpg
3DDAB9E56-405B-AA69-0764-DE5345821561.jpg
21781685F-3481-F069-076D-28496208520A.jpg
48140CB68-CD02-B49C-A00A-7CAB7BFA67B3.jpg
55B5D6AF3-BCBE-3982-AAB6-05267092BA29.jpgChoćbyś poznał ziemię całą
Milion gwiazd jeszcze zostało!
Choćbyś gwiazdy znał na niebie,
Jeszcze musisz znać...sam siebie.

Maria Konopnicka

W miesiącu marcu klasa 2 wzięła udział w wyjątkowych zajęciach z edukacji przyrodniczej. Dzięki technologii wirtualnej rzeczywistości zastosowanej w okularach classVR, uczniowie przenieśli się w najwyższe góry Himalaje i największy z kontynentów Azję , obejrzeliśmy niezwykłe budowle. Lekcja rozpoczęła się od prezentacji technologii wirtualnej rzeczywistości oraz obsługi sprzętu. Podczas lekcji uczniowie mogli obserwować z bliska różne krajobrazy Azji: pustynię, wielkie lasy i wysokie góry. Zajęcia zachwyciły uczniów i z niecierpliwością czekają już na kolejne. Okulary classVR to niesamowite narzędzie interaktywne, które będziemy wykorzystywać również na innych zajęciach. Dzięki temu nauka w naszej szkole będzie dużo przyjemniejsza i efektywniejsza. Nie udało by się tego przeżyć, bez narzędzi w jakie wyposażona została szkoła za sprawą programu Laboratoria Przyszłości #LaboratoriaPrzyszłości

Czytaj więcej...

Podczas tegorocznego Świątecznego Kiermaszu połączonego z obchodami Dnia Mikołaja uczniowie klasy VII uczestniczyli w nietypowym przedsięwzięciu, którego celem było stworzenie materiału audiowizualnego rejestrującego przebieg wydarzenia oraz przeprowadzone wywiady z uczestnikami i organizatorami imprezy. Przygotowania uczniowie zaczęli od złożenia sprzętu zakupionego przez szkołę w ramach programu Laboratoria Przyszłości, a były to aparat fotograficzny z funkcją kamery oraz gimbal do aparatu fotograficznego. Po opracowaniu listy pytań i przydzieleniu zadań uczniowie ruszyli na szkolne korytarze. Wszystko udało się znakomicie. Materiał filmowy z zabawy mikołajkowej i przeprowadzonych wywiadów został zaprezentowany uczniom podczas lekcji podsumowującej przedsięwzięcie.

Czytaj więcej...

Magiczne okulary w dżungli.
Podczas listopadowych zajęć uczniowie klasy 3 mieli okazję odbyć lekcję edukacji przyrodniczej z zastosowaniem nowoczesnej wirtualnej rzeczywistości zastosowanej w okularach classVR. Lekcję zaczęliśmy od prezentacji i nauki obsługi sprzętu. Podczas lekcji uczniowie mogli zobaczyć wiele gatunków płazów i gadów w ich naturalnym środowisku. Opisywaliśmy ich wygląd oraz wybraliśmy się w wirtualny spacer po dżungli i lasach. Zobaczyliśmy przekrój żaby i nie tylko. Uczniowie byli zachwyceni nowoczesną lekcją przyrody. Zajęcia sprawiły dzieciom wiele radości. Niebawem kolejne zajęcia z wykorzystaniem ,,magicznych'' okularów.

Laboratoria Przyszłości #LaboratoriaPrzyszłości 

Czytaj więcej...

Podczas październikowych zajęc techniki uczniowie klasy 6 zapoznali się z budową i obsługą lutownicy, którą nasza szkoła otrzymała w ramach projektu „Laboratoria przyszłości”. Niektórzy pierwszy raz zetknęli się z takim sprzętem i mieli okazję spróbować swoich sił podczas lutowania. Zajęcia okazały się interesujące nie tylko dla chłopców, którzy wykorzystują ten sprzęt w życiu codziennych. Dziewczęta, także zaciekawiły się tym działaniem. Po omówieniu instrukcji obsługi lutownicy oraz podstawowych zasad BHP związanych w urządzeniem uczniowie przystąpili do zasadniczej części zajęć. Zajęcia sprawiły uczniom wiele radości i satysfakcji. A oto ich efekty pracy.

Czytaj więcej...

14 września klasa 5 wzięła udział w wyjątkowej lekcji historii. Dzięki technologii wirtualnej rzeczywistości zastosowanej w okularach classVR, uczniowie przenieśli się do starożytnego Egiptu podziwiając dokonania tej cywilizacji w dziedzinie architektury i sztuki. Lekcja rozpoczęła się od prezentacji technologii wirtualnej rzeczywistości oraz obsługi sprzętu. Podczas lekcji uczniowie mogli zanurzyć się w blasku piramid i świątyń Starożytnego Egiptu podziwiając m.in. Wielkie Piramidy w Gizie, Świątynię Bogini Hator czy grobowiec Ramzesa VI. Zajęcia zachwyciły uczniów i z niecierpliwością czekają już na kolejne. Okulary classVR to niesamowite narzędzie interaktywne, które będziemy wykorzystywać również na innych zajęciach.

Czytaj więcej...

Z kalendarza


Dzisiaj jest: 10 Czerwiec 2023     Imieniny obchodzą: Bogumił, Małgorzata, Edgar

Przydatne linki

Gmina Stary Brus

baner powiat

luw logo

Kuratorium Oświaty w Lublinie

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Centralna Komisja Egzaminacyjna

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna

Nabór Szkoły ponadpodstawowe

Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej

Macmillan

Odwiedziło nas ...

17174392
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
W ostatnim miesiącu
Wszystkich
6052
4449
31541
7227601
44468
322099
17174392

Twoje IP 3.227.251.94
2023-06-10 17:34
Copyright © 2023 Szkoła Podstawowa w Starym Brusie  Rights Reserved.